Acil Tedavi

Veteriner acil hekimliği kapsamındaki ihtiyaçlarınız için kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Deneyimli veteriner hekim kadromuzla patili dostlarınızı sağlığına kavuşturmak için çalışmaktayız. 

Hangi Durumlarda Acil Tedavi Gerekir?

İnsanlar gibi hayvanlar da kaza, yaralanma ve ani gelişen rahatsızlıklarda acil müdahale ihtiyacı duyabilirler. Sahrayıcedit Veteriner Muayenehanesi olarak bu gibi durumlarda size ve minik dostunuza yardımcı olmak için daima hazırız. Evcil hayvanınız gıda zehirlenmesi, elektrik çarpması, böcek ısırması gibi ev içi kazalara maruz kalabilir. Tedavi için uzman bir hekime başvurmanız önemlidir. Evcil hayvanlar ev ortamına alışıktır. Bu nedenle sokağa çıktıklarında, kaza geçirme ya da sokak hayvanlarıyla kavga etme ve yaralanma riskleri oldukça yüksektir. Bunların yanı sıra hayvanda iç hastalıklara bağlı rahatsızlıklar da gelişebilir. Böbrek rahatsızlıkları, parvovirüs, lyme sık karşılaşılan durumlardır.

İç hastalıklar bazı belirtilerle kendini gösterebilir. Sayacağımız durumlarla karşılaşıyorsanız bir an önce kliniğimizle iletişime geçmelisiniz.

  • Nefes darlığı ya da nefes alırken farklı sesler çıkarma,
  • Denge kurmada ve yürümede aksaklık,
  • Kaza ya da düşmeye bağlı yaralanma,
  • Başka bir hayvan tarafından saldırıya uğrama,
  • İshal ve kusma,
  • Göz, burun ve kulak rahatsızlıkları ile karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
ataşehir veteriner kliniği, ataşehir veteriner klinikleri, ataşehir veteriner, ataşehir acil veteriner, veteriner ataşehir

Sokak hayvanlarında acil müdahale gerektiren rahatsızlıklar daha fazla görülmektedir. Her şeyi yedikleri için zehirlenme ihtimalleri yüksektir. Ayrıca diğer hayvanlarla kavga ettiklerinden dolayı sık sık yaralanırlar. Zamanında temizlenip pansumanı yapılmayan yaralar enfeksiyona neden olabilir. Sokak hayvanları için de kliniğimize başvurabilirsiniz.

Sahrayıcedit Acil Veteriner Kliniği İhtiyaçlarınız İçin Hemen Arayın.

Acil Tedavide Neler Yapılır?

Küçük hayvan hekimliğinde acil uygulamalar kliniğimizde uygulanmaktadır. Hastalarımız ilk önce triyaj bölümüne alınarak rahatsızlığın ne kadar acil olduğu belirlenir. Bunun için hızlı bir fiziksel muayene ve rahatsızlığın öyküsü gerekmektedir.

sahrayıcedit veteriner kliniği, acil veteriner,

Birinci kategorideki hastalar, ölme riski çok yüksek olanlardır. İkinci kategorideki hastalara bir an önce müdahale edilir, durumları çok kritiktir. Üçüncü kategoride birkaç saat içinde müdahale edilebilir hastalar yer alır. Son kategorideki hastalar ise durumu acil olmayan, 24 saat içinde müdahale edilebilecek olanlardır. Hayvanın hastalık derecesi belirlenirken kalp atışı, nabız, solunum ve bilinç gibi değerleri ölçülür. Hekimlerimiz ön muayene ve değerleri göz önünde bulundurarak hayvanı acil tedavi odasına transfer eder.

Kliniğimize başvurduğunuz takdirde gözle görülür rahatsızlıklar anında teşhis edilmekte ve gereken tedavi uygulanmaktadır. Nedeni hemen anlaşılmayan hastalıklarda minik dostunuzu bir süre misafir edebiliriz. Tanı koymak için hayvan röntgen, kan tahlili gibi testlerden geçirildikten sonra gözlem altına alınır. Gereken tedavi belirlendikten sonra da onayınızı alan hekimlerimiz harekete geçecektir. Kliniğimiz evcil hayvanların sağlık sorunlarında ihtiyaç duyabileceği tüm ekipmana sahiptir. Acil müdahaleler, yoğun bakım kabinleri, cerrahi ameliyat odaları ile amacımız size ve hayvanınıza en iyi hizmeti sunmaktır.

Acil Durumlarda Nasıl Davranmalısınız?

Hayvanlarda meydana gelen ani rahatsızlıklarda gereken acil müdahale hekimlerimiz tarafından yapılacaktır. Fakat kliniğe ulaşana kadarki süreçte sizin davranışlarınız da önem arz eder. Evcil hayvanlarda yabancı cisim yutma, elektrik çarpması, yanık gibi durumlarla sıkça karşılaşılmaktadır. Sokak hayvanlarında ise kaza, düşme ya da kavgaya bağlı yaralanma, ısı çarpması, zehirlenme gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Evcil hayvanınız ya da bir sokak hayvanlarında saydığımız rahatsızlığa bağlı belirtilerle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu gibi durumlarda sakinliğinizi korumalısınız. Hatta hayvanlarda ilk yardım konusunda bilgi sahibi olursanız acil durumlarda ön müdahale ile hayat kurtarabilirsiniz. İlk müdahalenin ardından hayvanı sarsmadan, sert bir cismin üzerine alıp derhal veteriner kliniğimize getirmelisiniz.

Arı sokması ve böcek ısırması gibi durumlarda hayvanın derisinde şişlik meydana gelebilir. Hatta alerjik reaksiyon sonucunda solunum problemi yaşanması söz konusudur. Gıda zehirlenmeleri kusma ve ishal yoluyla belirti gösterecektir. Elektrik çarpması gibi bir durum yaşanırsa hayvanı bir tahta parçasıyla elektrikten ayırabilirsiniz. Ardından solunumunu ve kalp atışını kontrol etmelisiniz. Duruma göre kalp masajı, suni solunum yapmanız gerekebilir. Elbette bunlar için mutlaka ilk yardım bilgisine sahip olmanız lazımdır. İlk müdahalenin ardından hayvanı kliniğimize getirebilirsiniz.  

sahrayıcedit veteriner kliniği, acil veteriner,

Patili Dostlarımızın Acil Sağlık Durumlarını İhmal Etmeyin!

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bir veteriner kliniği ile ilgili dikkat etmeniz gereken ilk husus, sağlık ve ticaret odalara kaydıdır. Kliniğimizin güvenilirliği resmî belgelerle kanıtlanmıştır. Hekim kadromuz veteriner diplomasına sahip, alanında deneyimli ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Kliniğimizde temizlik ve hijyen kurallarına son derece dikkat ederek minik dostlarınıza güvenilir bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktayız.

sahrayicedit-veteriner-cerrahi-tedavi-1000x1000

Yoğun bakım ve operasyon odalarımız gereken tüm teçhizata sahiptir. Acil tedavi gerektiren durumlarda kliniği inceleme fırsatınız olmayabilir. Bu nedenle evcil hayvanınızın düzenli kontrollerini yaptırmak ve acil durumlarda başvurmak üzere tercih edeceğiniz bir klinik belirleyebilirsiniz. Kliniğimiz 7/24 hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman ziyaret etmeniz mümkündür.

Hekim kadromuz ve yardımcı personellerimiz ile minik dostlarınızın sağlık, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermekteyiz. Tıp dünyası her gün yeni bir gelişmeyle hastalara umut olmaktadır. Veteriner tıp da bahsi geçen teknolojilerden etkilenir. Klinik politikamız gereği tıp ve teknoloji alanındaki gelişmeleri titizlikte takip etmekteyiz. Amacımız bilime dayalı, modern tıbbın gerektirdiği tedavi yöntemleri ile hayvanları sağlığına kavuşturmaktır. Veteriner hekimliğinde acil müdahale için patili dostunuzu güvenle bize emanet edebilirsiniz.

Acil Veteriner Hizmetleri Nelerdir?

Kliniğimiz acil durumlarda hizmet verebilmek için gereken tüm donanıma sahiptir. Bunların başında 7/24 klinikte bulunan sağlık personelleri gelir. Gece de dahil olmak üzere günün her saati veteriner acil hekimliği imkanımızdan faydalanabilirsiniz. Minik dostunuzda yaralanma gibi dışarıdan belli olan bir rahatsızlık yoksa şikayetlerin sebebi iç hastalıklardan kaynaklanabilir. Kusma ve ishal gibi belirtiler, hayvanın kanında mikrop, zehirlenme durumlarının habercisi olabilir. Teşhis edebilmek için kliniğimizde kan tahlili ve röntgen cihazları bulunmaktadır.

Kliniğimizde doğum yapan minik dostlarınız için de ultrasonografi cihazları bulunmaktadır. Ayrıca aniden gelişen kulak, burun, boğaz ve göz rahatsızlıkları için de bizi tercih edebilirsiniz. Tanı ve tedavi için sahip olduğumuz tüm donanımla hizmetinizdeyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yaralanan evcil hayvanınızla ilgili kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz. Sokak hayvanları için de bize ulaşabilir ya da Alo 153 Beyaz Masa’yı arayarak ihbar bırakabilirsiniz. Büyükşehir Belediyeleri sokak hayvanları için 7/24 bakım, tedavi ve barınma hizmeti vermektedir. Ekipler bulunduğunuz bölgeye ulaşarak hayvanı alır ve geçici bakımevi merkezlerine götürür.

Yaralı sokak hayvanları için bilginiz varsa ilk yardımda bulunduktan sonra hayvanı kliniğimize getirebilirsiniz ya da belediyeye ait 153 numarasını tuşlayarak ekiplere haber verebilirsiniz.

Kliniğimizde tedavi ücretleri, yapılan müdahale ve operasyon kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Bilgi almak amacıyla bize ulaşabilirsiniz.

Veteriner kliniklerinde acil tedavi, ağır yaralanmaların, zehirlenme, elektrik çarpması, alerjik reaksiyon gibi acil durumların tedavi edilmesidir.

Kliniğimizde veteriner modern tıp ve son teknolojiler dikkatle takip edilmektedir. Dijital röntgen, yoğun bakım ünitesi, kapalı devre gaz anestezi cihazı, diş röntgeni gibi pek çok cihaz bünyemizde bulunmaktadır. Acil tedavi dışında ağız ve diş sağlığı, dahiliye, cerrahi, koruyucu hekimlik ve laboratuvar hizmetlerimizden faydalanmanız mümkündür.

0 216 302 6202